bt_guvenligi

BT Güvenliği

BT Güvenliği Sayıları günden güne artan güvenlik açıkları, virüsler, solucanlar, casus yazılımlar ağlar için büyük sorunlar oluşturuyor ve her yıl şirketlerin milyonlarca dolar zarar etmelerine neden oluyor. Bu durum sadece bu tehditleri önlemek için oluşturulan koruma sistemlerinin maliyetleri olarak algılanmamalı, herhangi bir şekilde bu tehditlerin ağ içerisinde ortaya çıkması durumunda yaşanan iş gücü kaybı ve vereceği zararlarda hesaba katılmalıdır.

Geleneksel güvenlik teknolojileri bu tehditler karşısında zaman zaman engelleyici çözümler sağlayamıyor ve ağ üzerinde bu gibi tehditlerle karşılaşılabiliyor. Bu gibi durumlar için çeşitli çözümler geliştirilmiştir. Bu çözümler;

– LAN güvenliği: Sisteme büyük çapta zarar veren sadırıların (Bilinçli veya bilinçsiz) localden geldiği düşünülürse Local de güvenlik poitikalarının olması gerekir. Aynı zamanda en uçtaki kullanıcıdan backbona kadar sistemin korunuyor olması gerekir.  Bu gibi durumlar için daha iyi bir alternatif çözüm oluşturan NAC teknolojisi ağ altyapısını kullanarak kullanıcıların gerekli güvenlik politikalarına uyup uymadıklarını kontrol ederek ağları tehlikelerden koruyor.

– WAN güvenliği: Dışarıdan şirketimize bağlanan kullanıcıların güvenli bir şekide bağlanmasını sağlamak (VPN , IPSEC,vb). İnternete çıkan kullanıcıların kontrollü bir şekilde internete çıkarmak, dışarıdan gelen ataklara karşı koymak gibi durumlar WAN güvenliği içerisinde yer almaktadır.

Bu saydıklarımızı LAN ve WAN için çeşitli cihazlarla yapılmaktadır,önemli olan bu cihazların doğru ve çalışır bir şekilde konumlandırılmasıdır.Mikron Bilgisayar müşterileri için doğru çözümü sunmaktadır.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial