SONICWALL SATIN ALMA REHBERİ

Sonicwall Firewall Satın Alma Kılavuzumuz, küçük işletme sahiplerinin, BT danışmanlarının ve ağ yöneticilerinin anlamalarına yardımcı olmak ve böylece alıcıların ağ güvenliği kararlarına güvenmelerini sağlamak için tasarlanmıştır. Mikron Bilgisayar, müşterilerimiz ve ortaklarımızla sade dilde ürün bilgisini paylaşmaya kararlıdır.

Sorularınız için 0850 340 3003’ü arayabilir ya da destek@mikronbilgisayar.com adresine mail atabilirsiniz..


SONICWALL NEXT GENERATION FIREWALL NEDIR?

SonicWall Yeni Nesil Güvenlik Duvarları, ev ofisleri, KOBİ’leri ve benzer şekilde kuruluşları korumak için oluşturulmuş entegre tehdit önleme platformlarıdır. Makine öğrenimi, davranış analizi ve derin bellek denetimi, her güvenlik katmanındaki tehditleri tanımlamak için şaşırtıcı derecede karmaşık bir temel sağlar. SonicWall’ın patentli Yeniden Montajsız Derin Paket İncelemeleri (RFDPI), basit durum denetiminin ötesine geçmek için birden fazla güvenlik işlemcisinden yararlanarak ağınızdaki şifreli trafiğin hız veya kararlılık kaybı olmadan taranmasını sağlar.

SonicWall Yeni Nesil Güvenlik Duvarları çeşitli şekil ve boyutlarda gelir, bu nedenle çoğu işletme ihtiyaçlarına uygun bir SonicWall güvenlik duvarı bulabilir. SonicWall’ın en popüler güvenlik duvarları, SonicWall TZ serisine veya SonicWall NSa serisine aittir.

Sonicwall Firewall


BİR SONRAKİ SONICWALL GÜVENLİK DUVARINIZI BULUN

Önerilen Kullanıcı Sayıları -Bir SonicWall yeni nesil güvenlik duvarı satın alırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus, ağınızın desteklemesi gereken kullanıcı sayısıdır. Kullanıcı sayıları, kuruluşunuzdaki çalışan sayısından daha fazlası anlamına gelir. Kullanıcı, kuruluşunuzun ağında çalışan herhangi bir masaüstü, dizüstü bilgisayar, yazıcı, telefon, tablet veya diğer İnternet bağlantılı cihazlar olarak tanımlanır.

Optimum güvenlik için, sisteminizdeki her kullanıcının doğru bir sayısını alın. Mikron Bilgisayar, işletmenizin büyümesi durumunda veya konuk kullanıcıları barındırmanız gerektiğinde, ilave kullanıcılar için fazladan alan bırakmanızı önerir. Bu aynı zamanda kaynak ağırlıklı uygulamalar için bol miktarda bant genişliği sağlar.

Mikron Bilgisayar Önerileri:

1 ila 50 Kullanıcıyı güvence altına almak için SonicWall TZ Serisinde alışveriş yapın

50 ila 2500 Kullanıcıyı güvence altına almak için SonicWall NSa Serisinde alışveriş yapın

2500 veya daha fazla Kullanıcıyı korumak için SonicWall NSsp Serisinde alışveriş yapın

Throughput Speeds– Güvenlik duvarının aktarım hızı, donanımın işlem gücüne bağlı olarak herhangi bir zamanda güvenlik duvarından geçebilen İnternet trafiği hacminin bir ölçüsüdür. Hız, Mbps (saniyede megabit) ve Gbps (saniye başına gigabit) cinsinden ölçülür. SonicWall veri sayfaları, güvenlik duvarının işlediği güvenlik hizmetleri, trafik ve protokol türlerine bağlı olarak çeşitli aktarım hızı istatistiklerini listeler.

Max Firewall Throughput – Max Firewall Throughput, herhangi bir veri sayfasında göreceğiniz en yüksek verim istatistiğidir, çünkü hiçbir ek hizmet dağıtılmadığında donanımın olası maksimum işlem hızını belirtir. Bu, “kullanıma hazır” hızdır ve çoğu kullanım durumu için bir güvenlik duvarının gerçek dünya senaryosunda nasıl bir performans göstereceğini yansıtmaz.

SSL VPN Throughput – Secure Socket Layer (SSL) ve Virtual Private Networks (VPN), bilgilerin bir kaynak ile hedefi arasında nasıl şifrelenip iletildiğini yöneten iletişim protokollerini ifade eder. SSL VPN tünellerini kullanmak, uzaktaki çalışanlar, karakollar ve şubeler için kaynaklara birincil veritabanından erişmenin en güvenli yoludur. Bir VPN özel bir bağlantı olduğundan, aktarım hızları, aktarılan veri türlerinin yanı sıra içinden geçen trafiği şifreleyen ve şifresini çözen ağ geçidinin performans potansiyeline bağlıdır.

IMIX Throughput – IMIX veya Internet Mix, donanımın gerçek dünya ortamında nasıl performans göstereceğini taklit etmek için bir güvenlik duvarından geçen simüle edilmiş trafiği ifade eder. IMIX çıktıları, bir güvenlik duvarının çeşitli paket boyutlarını ve trafik modellerini işlerken elde edebildiği performansı temsil eder. Internet Mix profilleri, çeşitli İnternet yönlendiricileri ve güvenlik sensörleri tarafından yakalanan gerçek dünya örneklerine dayanır. Bu istatistik, ağınızda bekleyebileceğiniz gerçek performansı yakından yansıtacaktır.

Mikron Bilgisayar Önerileri:

Deep Packet Inspection ve özel güvenli VPN tünelleri gibi gelişmiş tarama işlevleri kullanılırken kurumsal veriler en güvenlidir. Full DPI Throughput ve SSL VPN Throughput’a dayalı güvenlik duvarları için alışveriş yapmak, kuruluşunuzun gelişmiş hizmetleri barındırmak için bol miktarda performans potansiyeline sahip olmasını garanti eder. Şüphe duyduğunuzda, ağınızın veri sayfalarında listelenen aktarım hızlarının % 50 ile% 70’inde performans göstereceğini ve ağınızın büyümesi için yeterli alan bırakacağını varsayın.

Site to Site VPN Tunnels – Site to Site VPN Tunnel, sabit konumlu Yerel Alan Ağlarının (LAN’lar) ana ofis intranetine güvenli kanalları genişletmelerine olanak tanır. DPI-SSL, tüm mevcut nesil SonicWall güvenlik duvarlarında standart olarak bulunur. SonicWall veri sayfaları, bir güvenlik duvarının uzak LAN’lardan kabul edebileceği maksimum tünel sayısını tanımlayan ve Site to Site VPN Tünelleri olarak etiketlenmiş tam bir sayı gösterir. Bu sistem spesifikasyon tabloları, izin verilen maksimum istemciler / lisanslarla karşılaştırıldığında satın alma işlemine dahil olan IPSec VPN istemcileri ve SSL VPN lisanslarının sayısını da içerecektir. Örneğin, TZ300 serisi güvenlik duvarı 10 ile sınırlandırılmıştır; bu, bir TZ300 güvenlik duvarının, maksimum 10 olasılıkla bir SSL VPN lisansı içereceği anlamına gelir.

Form Factor – Bir uygulamanın form faktörü, donanımın boyutu ve şeklidir. Güvenlik duvarlarının çoğu, masaüstü form faktörüne veya rafa monte form faktörüne sahip olacaktır. Masaüstü form faktörü, güvenlik duvarının bir masaüstünün üzerine rahatça oturacak kadar küçük, kompakt bir cihaz olduğunu belirtirken, rafa monte form faktörü, cihazın standart 19 inçlik bir sunucu rafına sabitlenecek şekilde tasarlandığını belirtir. Rafa montaj boyutundaki cihazlar bazen aygıtın kaç raf birimi (RU) kapladığını gösterir.

Power over Ethernet (Poe) – PoE cihazları, elektriği Ethernet kablolarıyla birlikte geçirerek cihaza takılması gereken kablo sayısını azaltır. PoE özellikli güvenlik duvarları, dağıtımların karmaşıklığını azaltır ve elektrik prizlerine erişimin uygun olmayabileceği yerlerde daha esnek yerleşim sağlar. SonicWall’un TZ300-PoE ve TZ600-PoE güvenlik duvarları, küçük işletmelerin ek bir PoE etkin ağ anahtarı satın almadan küçük ofis ortamlarında ağlarını daha özgürce yerleştirmelerine ve dağıtmalarına olanak tanır.

Wireles Support – Bazı kuruluşlar, Cat5E / Cat6 kablolarıyla bağlanması gereken cihazlar yerine kablosuz güvenlik duvarı çözümlerini tercih eder. Kablolu ağ çözümleri, özellikle sinyaller diğer bağlantılardan etkilenmediği veya engellenmediği için genellikle daha güvenilir ve daha kararlı kabul edilir. Kablolu cihazlar genellikle çok daha hızlıdır ve Gigabit arayüzlerinin tanıtımı sayesinde veri aktarım hızları sürekli olarak artar. Bununla birlikte, kablosuz çözümler, fiziksel kabloların sınırlamaları olmaksızın herhangi bir yere erişebilme, ek mobilite ve dağıtım esnekliği avantajlarını taşır. Daha az ekipman ve planlama gerektirdiğinden kablosuz ortamlar da daha kolay kurulabilir.

Mikron Bilgisayar Önerileri:

Siber güvenlik yatırımınızı yapmadan önce, tesislerinizin tüm fiziksel özelliklerini değerlendirin. Yapı malzemeleri kablosuz sinyal iletimine elverişli mi yoksa elverişsiz mi? Elektrik prizleri bol ve ulaşılması kolay mı? İnternet bağlantısı için sınırsız olması gereken belirli alanlar var mı? Ağınızı düzenlerken fiziksel güvenlik önemli bir sorun olmalıdır ve seçtiğiniz son donanım ayrıntılarını etkileyebilir.


SONICWALL İLE MALİYETİ DÜŞÜRÜN

SonicWall, en popüler çözümlerini kapsamlı paketler halinde bir araya getirerek hizmet alışverişini kolaylaştırır. 1 yıllık, 2 yıllık ve 3 yıllık dönemlerde sunulan paketler, uzun vadeli güvenlik planlarken harcamalarınızdan tasarruf etmek için aşamalı olarak indirimlidir. Tüm ağınızı olabildiğince az satır öğesi ile korumanıza yardımcı olmak için Mikron Bilgisayar tarafından oluşturulan özel paketlerin yanı sıra SonicWall tarafından sunulan aşağıdaki paket seçeneklerine göz atın.

En İyi Fırsatlar için Paket – SonicWall’ın TotalSecure ve TotalSecure Advanced paketleri, kuruluşunuz için güvenli, yüksek performanslı ağ iletişimi sağlamak için sağlam bir çerçeve içerir. Müşteriler, 1 Yıllık veya Yalnızca Cihaz sürümlerine kıyasla önemli ölçüde daha yüksek indirimler sağlayan 3 Yıllık lisans ve paket sürümünü seçerek en fazla paradan tasarruf edebilir.

SonicWall müşterileri için yaygın bir kafa karışıklığı, TotalSecure / TotalSecure Advanced ve Comprehensive Gateway Security Suite (CGSS) / Advanced Gateway Security Suite (AGSS) terminolojisini çevreliyor. Çoğu durumda, TotalSecure / TotalSecure Advanced paketleri, fiziksel bir cihazla birlikte satılan bir güvenlik lisansları paketini belirtir. CGSS ve AGSS paketleri, çoğunlukla mevcut donanıma eklenecek veya hizmet lisansı sona erdikten sonra yenilenecek bir güvenlik hizmeti lisansı paketini tanımlayacaktır.

Sonicwall Firewall

 

Neredeyse tüm durumlarda, alıcılar güvenlik duvarlarını ek hizmetler veya destekle bir araya getirmeye çalışmalıdır. Yalnızca cihaz satın alımları, genellikle donanım mevcut bir ağa eklenecekse ve asla birincil güvenlik duvarı koruması için kullanılmamalıdır.

TotalSecure & Comprehensive Gateway Security Suite – CGSS, bilinen tehditleri durdurmak için oluşturulmuş bir pakettir. Bu paket, Ağ Geçidi AntiVirüs, AntiSpyware, Saldırı Önleme, Uygulama Kontrolü, İçerik Filtreleme ve 7×24 Destek içerir.

TotalSecure Advanced & Advanced Gateway Security Suite – AGSS, sıfırıncı gün tehditlerine karşı ek koruma ile CGSS’nin tüm hizmetlerini ve özelliklerini sağlar. AGSS’nin yıldız oyuncusu, makine öğrenimi ve davranış tabanlı taramayı kullanarak fidye yazılımını kapatmak için oluşturulmuş bulut tabanlı bir sanal alan olan SonicWall’ın Capture ATP’sidir. SonicWall’ın gelişmiş tehdit koruması, güvenlik kararlarını belirlemek için bilinen imzalara dayanmaz. Ek olarak, potansiyel olarak zararlı yükler güvenli bir şekilde karantinaya alınır ve izole bir şekilde yok edilir.

Secure Upgrade Plus– SonicWall’ın Müşteri Bağlılığı Programı olarak da bilinen Secure Upgrade Plus programı, cihazlarını güncellemek isteyen mevcut SonicWall müşterileri için basit yükseltme yolları sağlar. Çoğu durumda, bir rakibin ürünlerini kullanan işletmeler de Güvenli Yükseltme Programına hak kazanabilir. SonicWall, bir dizi ürün için özel fiyatlandırmayı genişletir ve eski cihazlara geçmiş yatırımları tanımak ve her büyüklükteki kuruluşa ağ güvenliğinin ön saflarında kalmalarına yardımcı olmak için kredi sağlar. Program, müşterilerin toplam yıllık hizmet maliyetlerinde % 50’ye varan oranda tasarruf etmelerini sağlar. Müşteriler ayrıca mevcut hizmet ve destek bakiyelerini yeni cihazlara serbestçe aktarabilir ve ücretini ödedikleri çözümlerden tam olarak yararlanabilmelerini sağlar.

Competitive Trade-In Program– Secure Upgrade Plus programına benzer şekilde, SonicWall’un Competitive Trade-In Programı, SonicWall ürünlerine geçiş yapan SonicWall olmayan müşterilere büyük indirimler sağlar. Bir rakibin donanımını satın alma işleminize kredi karşılığında takas edin ve kuruluşunuzun virüslere, istenmeyen postalara, casus yazılımlara ve izinsiz girişlere karşı korunmasını sağlarken tasarruf edin.


SONICWALL İLE GELİŞMİŞ GÜVENLİK VE LİSANSLAMA

SonicWall, iş verilerinizin her zaman güvende olmasını garanti etmek için çok çeşitli güvenlik eklentileri ve yükseltmeleri sunar. Teklifler, bir kerelik yükseltme veya yinelenen bir abonelik olabilir. CGSS ve AGSS’ye benzer şekilde, müşteriler 3 Yıllık abonelikleri seçerek önemli ölçüde tasarruf edebilirler. Aşağıda, SonicWall tarafından sunulan bağımsız hizmetlerin kısa bir özetini bulacaksınız.

Global VPN Client – Bir kerelik lisans, ek kullanıcıların bir VPN istemcisi kullanarak ağa bağlanmasına izin verir.

SSL VPN Client – Bir kerelik lisans, ek kullanıcıların bir SSL VPN Client kullanarak ağa bağlanmasına izin verir.

DPI SSL – Herhangi bir güvenlik duvarında Deep Packet Inspection SSL’yi etkinleştirmek için tek seferlik lisans.

SonicWall Support – SonicWall’un teknik desteğini, ürün yazılımı güncellemelerini ve güvenlik duvarı garantisini genişleten temel bir eklenti.

Content Filtering – Yöneticilerin, kullanıcıların erişebildiği içeriği izlemesine, engellemesine ve düzenlemesine izin verir.

Gateway Antivirus – Ağınıza girmeden önce güvenlik duvarı ağ geçidindeki virüsleri, fidye yazılımlarını ve kötü amaçlı yazılımları engeller.

Client AntiVirus – Virüsleri ve kötü amaçlı yazılımları doğrudan kullanıcıların masaüstünde engeller.

Virtual Assist – Güvenlik duvarının SSL VPN portalı aracılığıyla mühendislerimizden uzak masaüstü desteği sağlayan tek seferlik lisans.

AntiSpam Service – Güvenlik duvarında spam ve e-posta güvenlik hizmetleri için abonelik.

Donanım Garantisi – Donanımınızın garantisini, satın aldığınızda sağlanan standart 90 Günlük Garantiyi aşan temel abonelik.

Sonicwall Firewall


SONICWALL GÜVENLİK DUVARINIZDAN DAHA FAZLA YARARLANMA

Mikron Bilgisayar Standart ve Gelişmiş SonicWall Yapılandırmaları – Kurulum sihirbazına hayır demeniz yeterli. Ağ güvenliğinden varsayımları kaldırmanın zamanı geldi. Mikron Bilgisayar’ın sertifikalı ve uzman ağ mimarlarından oluşan şirket içi ekibi, tam zamanlı yöneticilerin ağ performansınızı ve güvenliğinizi optimize ettiği Güvenlik Operasyon Merkezimizde (SOC) tüm yapılandırma çalışmalarını tamamlar. Ekibimiz, ağ ihtiyaçlarınız hakkında kapsamlı bir inceleme tamamlayacak ve cihazınızı yatırımınızdan en iyi şekilde yararlanacak şekilde yapılandıracaktır. Donanımınız teslim edildiğinde, akıllı bir tak ve çalıştır deneyimi için kişiselleştirilmiş bir konfigürasyonla tam olarak yüklenir.

Mikron Bilgisayar ekibi, VPN tünelleri, erişim noktaları, ortak konum kilitlemeleri, uzaktan erişim ve VoIP kuracak, parçalı içerik filtrelemeyi yapılandıracak, aktif dizini entegre edecek ve çok daha fazlasının yanı sıra amaca yönelik güvenlik duvarı politikaları oluşturacaktır. Tescilli 99 adımlı yapılandırma metodolojimiz, ağınızı bir siber kaleye dönüştürme söz konusu olduğunda hiçbir şeyi göz ardı etmiyor.

Mikron Bilgisayar Yönetilen Güvenlik Hizmeti – Küçük işletmeler için, sağlam bir BT personelini korumak zor olabilir. Mikron Bilgisayar, ağınızdaki saldırıları günün her saati izleyebilen, raporlayabilen ve hafifletebilen özel SonicWall uzmanlarından oluşan bir ekip çalıştırarak, en iyi yaptığınız şeyi, yani işinizi yürütmeye geri dönmenizi sağlar. Ürün yazılımı güncellemeleri ve ağ kesinti süresi hakkında endişelenmeyi bırakın. Huzurlu güvenlik hizmetlerimiz, kötü adamların size attığı her şeye hızlı bir şekilde yanıt vermenizi sağlar. MSS, sınırsız kişiselleştirilmiş destek, proaktif ürün yazılımı güncellemeleri, yapılandırma değişiklikleri, uyarılar, proaktif tehdit algılama, Web tabanlı etkinlik raporlama ve ekipman onarımı / değişimi sağlar.

Mikron Bilgisayar Yönetilen Güvenlik Hizmeti, uzun vadeli taahhütler içermeyen, aydan aya abonelik hizmetidir. Ağınız, tehdit ortamının zorluklarını karşılamak için güvenlik duvarınızın sürekli olarak geliştiğinden emin olmak için üç ayda bir sağlık kontrolleri alır.

Capture Security Center (CSC) – SonicWall’un Capture Cloud Platformunun bir parçası olan Capture Security Center, tüm SonicWall güvenlik duvarı serileriyle yerleşik olarak gelen ölçeklenebilir bir yönetim çözümüdür. Capture Security Center, ağ yöneticilerinin güvendiği tüm kritik bilgileri ve uyarıları tek ve kullanışlı bir kontrol panelinde bir araya getiren tek bir cam yönetim özelliğine sahiptir. CSC, tüm ağ, e-posta, mobil ve bulut güvenlik ürünleri portföyünüz için gerçek zamanlı tehdit istihbaratı sağlar. Minimum kullanıcı müdahalesi gerekir ve SonicWall birçok rutin ağ güvenliği görevini otomatikleştirmiştir, yani KOBİ’ler bile verileri üzerinde kurumsal düzeyde güvenliğe güvenebilirler.

SonicWall Desteği – SonicWall, teknik desteği, aygıt yazılımı güncellemelerini ve SonicWall güvenlik duvarınız için genişletilmiş bir garanti kapsamını genişletmek için hem 8×5 hem de 7×24 varyantlarında bağımsız destek sözleşmeleri sunar. SonicWall desteği e-posta, telefon veya web tabanlı portal aracılığıyla sağlanır, böylece yardım her zaman elinizin altında olur.


SONICWALL HAKKINDA

1991 yılında kurulan SonicWall, piyasadaki en çok satan ağ güvenliği çözümü sağlayıcılarından biri olarak uzun süredir devam eden bir geçmişe sahiptir. SonicWall siber güvenlik cihazları, oldukça uygun fiyat noktalarında etkileyici hizmetler ve performans sergileyen, küçük işletmelerin ihtiyaçlarına tamamen uygundur.

Sonicwall Firewall

Capture Cloud Platform – SonicWall, Capture Cloud Platformlarında bir entegre güvenlik, analiz ve yönetim çözümleri ağını bir araya getirdi. Hem şirket içinde hem de bulutta verileri güvence altına alan SonicWall’ın entegre yaklaşımı ile gelişmiş tehditlerden, kötü amaçlı yazılımlardan ve sıfırıncı gün istismarlarından daha az korkun. Bulutta sağlam, birleşik bir güvenlik çerçevesi oluşturmak isteyen kuruluşlar için SonicWall, Capture Advanced Threat Protection (ATP), Capture Client Endpoint, Capture Security Center ve Cloud Application Security gibi amiral gemisi tekliflerinin en iyilerini bir araya getiriyor. Savunmalarınızı güçlendirmek için dünya çapında otomatik tehdit verilerini besleyen bir milyondan fazla sensörle SonicWall, basit, bir bakışta ulaşabileceğiniz bir gösterge panosu aracılığıyla ağınızı merkezi olarak yönetmenizi mümkün kılar.

 

Capture Labs Threat Intelligence– SonicWall’un Capture Labs, dünya çapında dağıtılan güvenlik sensörleri ile her gün gerçek dünyadaki güvenlik tehditleri hakkında muazzam miktarda veri çeker. Düşmanınızın tam olarak nasıl çalıştığını, hangi saldırı vektörlerinin keşfedildiğini ve pazarda ne tür kötü amaçlı yazılım veya fidye yazılımının aniden arttığını anlamak, ağ yöneticilerini hızla gelişen tehdit ortamında güvende kalmak için ihtiyaç duydukları bilgilerle donatabilir. SonicWall Capture Labs araştırma ekipleri, e-posta gönderenler ve içerik için itibar puanları belirleyerek ve gerçek zamanlı olarak yeni tehditleri belirleyerek bu veriler üzerinde titiz testler ve değerlendirmeler gerçekleştirir.


NEDEN SONICWALL'U SEÇMELİSİNİZ?

Neden SonicWall’u seçmelisiniz? Aşağıda, ürünlerine, hizmetlerine ve yönetici liderliklerine verilen bir avuç endüstri ödülünü bulacaksınız.

Kabul edelim: siber güvenlik karmaşıktır. Mikron Bilgisayar, herhangi bir güvenlik duvarı satın alırken bilinçli bir karar vermenizi tavsiye eder çünkü kötü adamlar kaybettiğinde hepimiz kazanırız. Hesap yöneticilerimiz, ürün uzmanlığı üzerinde ağır olan ve onlarca yıllık deneyimle desteklenen düşük basınçlı bir deneyim sağlar. Mikron Bilgisayar, herhangi bir işlem başlamadan önce ağ güvenliği yatırımınıza % 100 güvenmenizi istiyor.

Detaylı bilgi için bizlerle 0850 340 3003 numaralı telefon numarasını arayarak veya destek@mikronbilgisayar.com adresine mail atarak iletişime geçebilirsiniz.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial