Yedekleme Çözümleri

Yedekleme Çözümleri
Geleneksel yedekleme çözümleri (CD, medya) ile bu ihtiyacı karşılamak artık çözüm olmaktan çıkmakta ve risk taşımaktadır. Yeni nesil yedekleme sistemleri ve çözümleri ile geleneksel yedeklemede olan zafiyet ortadan kalkmaktadır. Günümüz şartlarında verilerin yıllık ortalama %30-%50 oranında büyüdüğü bir yapılarda yedekleme yöntemleri de büyük önem arz etmektedir. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de tüm şirket verilerinin artık dijital ortamda tutulduğundan, veri kayıpları kurumlara ticari faaliyetini sona erdirebilecek pozisyonlara getirebilmektedir. Yedekleme politikalarını işletmenin mevcut data boyutu, data türü ve yedeklenecek ortama bağlı olarak oluşturmak gerekmektedir. Bir önemli detayda artık tek bir yedekleme den ziyade birden fazla kopya veya bulut servislerini kullanarak yedeğin kurum dışında tutulması önem teşkil etmektedir.

Veri Yedekleme Türleri;
Veri yedekleme temel olarak tam yedekleme (full), fark yedekleme (Differential) ve artan yedekleme (incremental) olmak üzere üçe ayrılmaktadır.

Yedekleme yapmak için nelere ihtiyacınız vardır?
Yedekleme yapmanız için ilk önce yedeklemeye uygun güvenilir markalara ait bir yedekleme donanımına ve yazılımına ihtiyacınız vardır. Bu donanım ve yazılım işletmenizdeki yedekleme ihtiyaçlarına göre değişiklik gösterebilir. Örnek vermek gerekirse sürekli değişken ve büyük boyutlarda olan datalarınız için Fiber bağlantılı Storage üniteleri tavsiye etmekteyiz. Bu üniteler üzerindeki disk adedi ve raid yapılandırmasına göre fiyat performans değişiklikleri gösterebilir. Daha düşük bütçeli ve tamamen ayrıştırılmış yedekleme istiyorsanız eğer NAS veya DAS ile yedekleme donanım ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

İkinci adım olarak yedekleme yapmanızı sağlayacak yazılım ihtiyacınızı karşılamanız gerekir. Yedekleme yazılımı seçerken markalardan çok yedekleme yapmak istediğiniz verinin hangi markada uzman olduğudur. İlk önce yedekleme planınızı oluşturup sonrasında SQL, Exchange, Sanal Makine yoksa dosya bazlı yedekleme yapacağınızı kararlaştırıp, bu konularda kendini kanıtlamış yazılımları uzman kadromuz sizler için belirleyip konumlandırabilmektedir.

Satış ve Desteğini verdiğimiz yedekleme yazımları;
Veeam Availability Suite (sanallaştırma yedeklemesinde)
Acronis Backup Advanced (sanallaştırma ve fiziksel yedekleme)
ArcServe (sanallaştırma ve fiziksel yedekleme)
StorageCraft ShadowProtect (sanallaştırma ve fiziksel yedekleme)
Azure Backup (Bulut Yedekleme)

Stok ve Fiyat Bilgisi için Lütfen iletişime geçiniz. 0212 639 74 04 

WhatsApp chat