Yedekleme Çözümleri

Yedekleme Çözümleri  Verilerin kullanılma sıklığı azaldıkça yüksek maliyetli disk ünitelerinde tutulması pahalıya mal olmaktadır. Bu nedenle kullanılma ihtimali azalan ya da arşiv amaçlı tutulan verilerin arşiv ünitelerinde saklanması daha uygundur. Bu sayede uzun ömürlü arşiv medyalarında veriler çok daha uzun süre korunabilmektedir.

Arşiv yazılımları ile bu arşivleme işi otomotize edilerek verinin kullanım periyoduna ya da bulunduğu dosyaya göre disk ünitelerinden arşiv medyalarına alınması sağlanabilmektedir.

Arşivi alınan datalar da kullanılan medyaya göre 10 yıla kadar saklanabilmektedir. İstenildiğinde de bu yedeklerden veriye ulaşma mümkün olabilmektedir.

Arşivleme konusunda felaket senaryoları oluşturma, Otomize edilmiş yedekleme çözmleri gibi hizmetlerimizden yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Arşiv yazılım ve donanımlarını bizden tedarik edebilir ve danışmanlığımızdan faydalanabilirsiniz.

 

Veri Yedekleme Türleri Veri yedekleme temel olarak tam yedekleme (full), fark yedekleme (Differential) ve artan yedekleme (incremental) olmak üzere üçe ayrılmaktadır.

Yedekleme yapmak için nelere ihtiyacınız vardır?

Yedekleme yapmanız için ilk önce yedeklemeye uygun güvenilir markalara ait bir yedekleme donanımına ihtiyacınız vardır. Bu donanım işletmenizdeki yedekleme ihtiyaçlarına göre değişiklik gösterebilir. Örnek vermek gerekirse sürekli değişken ve büyük boyutlarda olan datalarınız için Fiber bağlantılı Storage üniteleri tavsiye etmekteyiz. Bu üniteler üzerindeki disk adedi ve raid yapılandırmasına göre fiyat performans değişiklikleri gösterebilir. Daha düşük bütçeli ve tamamen ayrıştırılmış yedekleme istiyorsanız eğer Tape Backup yani data kartuşu ile yedekleme donanım ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

ikinci adım olarak yedekleme yapmanızı sağlayacak yazılım ihtiyacınızı karşılamanız gerekir. Yedekleme yazılımı seçerken markalardan çok yedekleme yapmak istediğiniz verinin hangi markada uzman olduğudur. İlk önce yedekleme planınızı oluşturup SQL datasımı, Exchange datasımı yoksa dosya bazlı yedekleme yapacağınızı kararlaştırıp, bu konularda kendini kanıtlamış yazılımları seçmenizi tavsiye ederiz.

 

Stok ve Fiyat Bilgisi için Lütfen iletişime geçiniz. 0212 639 74 04 

Satış ve Desteğini verdiğimiz bazı ürünler;

Copyright © 2018 MiKRON BiLGiSAYAR
Şirinevler Mah. Meriç Sok. No:10 D:28 Bahçelievler/İstanbul
(212) 639 74 04
WhatsApp chat