...
Bilgi güvenliği denetimi — İşletmenize ait IT varlıklarının ne kadar güvenli olduğunu belirleyin. Uzmanlarımız IT sisteminizin güvenlik ve zafiyet düzeyini ölçer, zayıf noktaları ve standartlara uygun olmayan unsurları tespit eder. Toplanan bilgileri baz alarak, en iyi uluslararası uygulamalarca desteklenen düzeltici işlem tavsiyeleri içeren detaylı bir IT güvenlik raporu hazırlarız. Uzmanlarımız tarafından sağlanan tavsiyelere uyulması, altyapınızın yüksek güvenlik standartlarına uygun olmasını sağlayacaktır.
 İşletmenizin IT varlıklarının ne kadar korunaklı olduğunu öğrenin. Uzmanlarımız IT sisteminizin güvenlik ve açık seviyesini değerlendirir, zafiyetleri ve standartlara uymayan unsurları belirler. Toplanan bilgileri esas alarak, en iyi uluslararası uygulamalarla desteklenen iyileştirici işlem önerileri içeren ayrıntılı bir IT güvenlik raporu sunarız. Uzmanlarımızın verdiği önerilere uymanız, altyapınızın yüksek güvenlik standartlarına erişmesini sağlayacaktır.
Denetlediğimiz Unsurlar
-Ağlar -İşletim Sistemleri -Sanallaştırma Sistemleri -Veri tabanı -Özel İhtiyaçlarınız -Bilgi Güvenliği Araçları -Bilgi Güvenliği Süreçleri -Ekipman Odaları

Bir bilgi güvenliği denetimi neden harici bir kaynaktan sağlanmalıdır?

-Gizli bilgilerin sızdırılması ve yayılması riski minimuma iner. -IT ve siber güvenlik birimlerinizin üzerinde daha fazla denetim kurar – İş süreçlerinizin tasarlanmasında ve geliştirilmesinde destek olur

Çalışma Modelimiz

  • Bir gizlilik anlaşması (NDA) imzalıyoruz.
  • Tarihleri belirliyor ve IT sisteminizin bileşenlerinin mevcut durumunu incelemek ve gerekli bilgileri toplamak için temsilcilerinizle yüz yüze görüşüyoruz.
Denetimden sonra: Altyapınızı nasıl geliştirebileceğiniz konusunda tavsiyelerde bulunuyoruz. Kişisel deneyimleri aktarıyoruz. Sorunların kaynaklarını titizlikle inceliyor ve bunların çözümüne yönelik en iyi yöntemleri belirliyoruz. Mevcut durum ile ilgili, iyileştirme önerileri içeren ayrıntılı bir rapor sunuyoruz. Verilerinizin ne kadar kritik olabileceğini biliyoruz: Tüm veri sistemi kontrolleri sizin çalışanlarınızın eliyle, uzmanlarımızın yakın gözetimi altında yapılır.

Hizmet Kapsamı

Gerekli bilgilerin sağlanması Veri sağlama işleminin Bilgi Güvenliği alanındaki en iyi uygulamalar ile uyumunun kontrolü Mevcut güvenlik seviyesinin güvenlik incelemesi ve analizi Belirlenen uyumsuzluk noktalarına yönelik uzman önerileri Belirlenen uyumsuzluk durumlarının ayrıntılı bir tanımını içeren inceleme raporu

Kimler Faydalanmalı

  • Finansal zararlardan ve itibar kaybından korunmak isteyen şirketler
  • Daha iyi şirket-içi denetim kurmak isteyen şirketler
  • Güvenlikle ilgili sorunlar yaşayan şirketler
IT güvenlik incelemesi, mevcut bilgi güvenliği önlemlerinizi analiz eder; MikronBilgisayar uzman önerilerine uymanız ise, altyapı güvenliğinizi geliştirmenizi sağlar. Bir IT güvenlik incelemesi yaptırarak, aşağıdaki faydalardan yararlanırsınız: IT ve bilgi güvenliği birimleriniz üzerinde daha fazla denetime sahip olursunuz IT ve veri güvenliği süreçlerini en güncel standartlara uygun şekilde tasarlarsınız İzinsiz erişim ve veri ifşası tehlikesini en düşük seviyeye getirirsiniz Finansal ve itibara yönelik zararları engellersiniz.

Neden Mikron Bilgisayar?

Bilgi güvenliğinde geniş tecrübe Yılların verdiği denetim yetkinliği PCI DSS uyumluluk denetimlerinde ardı ardına elde edilen başarı Uyumluluk değerlendirmemiz sadece resmi yaklaşıma değil, ayrıca mantık ve en iyi uluslararası uygulamalara dayanmaktadır.