...

Dış kaynak kullanımı  Başlıca nedenlerinden biri şirketlerin faaliyet konularına yoğunlaşarak gereksiz personel ve  diğer yatırımlara ihtiyaç duymadan profesyonel firmalardan hizmet satın alınmasıdır. Müşteri veya Kurumun ihtiyaçları doğrultusunda ilgili konularda Uzman bir veya birden çok teknik personelin, firma bünyesinde istihdam edilmesi yerine konusunda uzmanlaşmış olduğumuz Bilişim Teknolojilerinde hizmet almak çok daha kârlılık ve tasarruf sağlamaktadır.
Müşteride veya kurumda bulundurulan personelin tüm sorumlulukları ve sosyal hakları Mikron Bilgisayara ait olup,ilgili personel belirli periodlarla rotasyona tabii tutularak bilgilerin güncelliği korumak amacı ile değişik projelerde görevlendirilirler.
Müşteri veya Kurumda koşullandırılan personel bulunduğu müşteri ve kurumun her türlü IT Sistem, donanım ve çevre birimlerinin birebir performansından sorumlu olup kurum veya müşteriye aşağıdaki avantajları sağlamaktadır.

Dış kaynak kullanımının kurumlara faydaları;

1. Oluşacak sounlarda çözüm garantisi.

2. IT maliyetlerin düşürülmesi ve kaliteli servis imkanı.

3. Proje bazında ilave kadroların devreye girmesi.

4. Randımanın ve verimliğin artması

5. Proje süresinin azaltılması.

6. Kesintisiz ve verimli hizmetten yararlanma imkanı.

7. Envanter yönetiminin sağlanması.

8. Mikron Bilgisayar tecrübe kaynaklarına hızlı ulaşma imkanı.

BT Dış Kaynak Kullanımı Soruları

Bazı tipik BT dış kaynak hizmetleri nelerdir?IT altyapısı; ağ, sunucu, PC, mobil cihaz yönetimi. Hibrit bulut, Azure, AWS, özel bulut yönetimi. Microsoft Office 365 yönetimi. BT güvenlik hizmetlerinin, yedekleme ve olağanüstü durum kurtarma hizmetlerinin yönetimi ve izlenmesi.
BT dış kaynak kullanımı kuruluşum için neden daha iyi?BT operasyonel ve işçilik maliyetlerinizi hemen düşüreceksiniz. Görevler uygun kaynaklar için ödeme yaparsınız. BT personeliniz artık dahili BT projelerinize odaklanabilecektir. Pahalı BT yönetim yazılımı kullanan eğitimli BT uzmanları sorunlarınızı hızlı bir şekilde çözecektir.
BT dış kaynak hizmetleri şirketi nasıl bulunur?Geniş bir hizmet yelpazesine sahip bir şirket arayın. BT projelerini ve sorunlarını şimdi yönetmekte sorun yaşıyorsanız, bunu her tür BT hizmeti için bir dizi Yönetilen BT Servis Sağlayıcısını yönetmekle değiştirmek istemezsiniz. Referansları kontrol edin, uzun ömürlülük arayın, sadece “ortak” donanım ve yazılımı tanıtmakla kalmayıp hizmetlere önem verin.
BT dış kaynak kullanımından ne gibi faydalar görmeliyiz?Daha fazla BT bilgi ve deneyimine erişmelisiniz. Yamaları, yükseltmeleri ve sunucu sorunlarını artık yönetmeyerek BT personelinin zamanını boşa çıkarmalısınız. 24 × 7 servis almalısınız. Daha iyi BT güvenlik hizmetleri almalısınız. Artık servis performans garantileri istemelisiniz.

BT Dış Kaynak Personeli ihtiyacınız için bizim ile hemen iletişime geçebilirsiniz.

Uzmanlık Alanı Dışında Yüksek Nitelikli Kaynak Eksiklerinizi Tamamlayalım

Dış kaynak hizmetleri tercih edilmesinin en önemli nedenlerinden biri, kritik ve yüksek becerilere sahip insan kaynaklarının eksikliğinin giderilmesidir. Özellikle bilişim sistemleri alanında uzmanlığı, bilgi birikimi, sertifikasyon ve deneyimleri olan mühendisler gibi uzman çalışanlar, yüksek maliyetli alternatiflerin telafi edilmesine yardımcı olabilir. Bu nedenle, şirketler kendi uzmanlık alanları dışında özellikle bilişim teknolojileri sektöründe yüksek uzmanlık gerektiren işleri yapmak için, belirli sürelerde sözleşmeli olarak Mikron Bilgisayar gibi firmalardan BT uzmanları veya yöneticileri kiralayabilirler.

Kendi Ana Yetkinliklerinize Odaklanmanızı Sağlayalım 

Temel iş konularına konsantre olabilmeniz için, çevresel ve birbirine bağlı BT operasyonlarını Dış Kaynak Hizmetleri şeklinde kiralamak en çok tercih edilen çözüm alternatiflerindendir. Bu alanda verilen hizmetler yöneticilere, kendi ana yetkinliklerinin dışında kalan sistem yönetimi gibi kritik ve hayati önem taşıyan konular ile ilgilenmek zorunda kalmadan, kendilerine Rekabet üstünlüğü sağlayan becerilere yoğunlaşmak imkânı sunabilmektedir. BT faaliyetlerinin temel yeteneklerle ilgisi olmayan kısımlarında ise, bu konularda uzmanlaşmış olan Mikron Bilgisayar aracılığıyla gerekli kalite standartlarına uygun bir biçimde malzeme veya hizmet girdisi alın. Kullanıcı (pc, printer, monitör, notebook, thinclient) ve yönetim (Server, Storage, Autoloader, Network, Firewall) tarafındaki tüm ürünlerinizi 17 yıldır sektörde var olan ve bu hizmetleri sağlayan Mikron Bilgisayar tarafından uzmanlar ile yönetin, güncel teknoloji fırsatlarından yararlanın.

Maliyetlerinizi Azaltıp Verimliliğinizi Artıralım

BT alanında iş gücü hizmeti ve maliyetlerinizin yükselmesini önleyerek, güncel teknolojinin sunduğu tüm fırsatları size özel çözümler geliştirerek en uygun fiyatlar ile hizmet olarak almanıza ve rahatlığına kavuşun. Böylece, piyasada düşük ücretlerle çalışarak kazancınızı ve rekabet gücünüzü yükseltin. BT kullanımı ve yönetimi konusunda kendi uzmanlık alanına sahip olan Mikron Bilgisayar uzmanları ile iş birliği yaparak doğru insan kaynağına ulaşın, uygun fiyatlı çözüm ve projeler gerçekleştirin, maliyetlerinizi düşürüp verimliliğiniz arttırın ve geleceğe emin adımlarla ilerleyin.

Personel Esnekliği Sağlayalım

Dönemsel ve konjonktürel gereksinimlerinize yüksek maliyetli ve zorlu çözümler arayıp uygulamak yerine, uzmanlık alanlarında deneyimli olan şirketlerden bu hizmetleri kiralayın. Esnek çalışma saatleri ve Türkiye’nin her yerindeki ihtiyaçlara göre çözüm sunan, farklı niteliklerde uzman insan kaynağı yetiştiren, istediğiniz tüm lokasyonlarınızda ve belirli sürelerde görevlendirilebilecek uzmanları Mikron Bilgisayar ailesinden talep edebilirsiniz. Böylece hizmetin tanımını, uzman personel sayılarını ve sürelerini istediğiniz zaman değiştirebilir, esnek çalışma standartlarımızdan dilediğiniz gibi yararlanabilirsiniz.

Operasyonel Akışınızı Kontrol Edelim

Şirketlerin kendi kaynakları ile yürüttükleri, ancak operasyonel maliyetleri denetlemekte güçlük çektikleri BT hizmetleri için dış kaynak kullanımı önemli ve öne çıkan bir çözüm olmuştur. Kurumların BT departmanlarının kötü ve kontrolsüz yönetilmesi nedeniyle dış kaynak hizmeti sunan firmalara olan ihtiyaç, verilen değer ve tercih edilme oranı, bu yöndeki motivasyonu arttırmıştır. Buna örnek olarak, Mikron Bilgisayar size mevcut BT altyapınız için daha iyi yönetim yetkinlikleri sağlayabilir, doğru ürünlerin seçilmesine yardımcı olabilir. İnsan kaynağı ve bütçe açısından yetersiz bulduğunuz BT projelerinizde, size sunacağı katkılar ile operasyonlarınızı kontrol altına alabilir, başarı oranlarınızı yükseltebilir, ihtiyacınız olan raporları düzenli olarak şirketinize sunabilmektedir.

Süreklilik Sağlayalım

Personel değişimi, yeni personellerin işe alınması ve bordrolama maliyetleri, oryantasyon eğitimleri ve uyum süreleri, iş devirleri ve benzeri süreçler, firmalara ağır mali yükler yüklemektedir. Mikron Bilgisayar ile yapılacak Dış Kaynak Hizmetleri anlaşmaları sayesinde bu olumsuz süreçler yaşanmamakta, hızlı ve yüksek kaliteli hizmet alınmakta, operasyonların belirsizlik ve tutarsızlık yaratmayacak şekilde yürütülmesi sağlanmakta, sürekliliği arttırılmakta ve olası riskler azaltılmaktadır.

Servis Kalitenizi En Üste Çıkartalım

Mikron Bilgisayar, HP ServiceOne Expert partner yetkinliğine sahip olarak HP’nin tüm kurumsal seviye ürün grupları için garanti içi ya da dışı onarım ve servis hizmetlerini doğrudan kendisi sunabilmektedir. HP markalı ürünlere tüm Türkiye’de Servis Merkezi Ağı ile 7 bölgede ve 81 ilde HP adına garanti hizmetleri sağlamaktadır. Bu sayede, aynı hizmet kalitesinde ve seviyesinde tüm müşterilerinde alınan servis memnuniyetini yükseltmektedir. Anlık ve acil hizmet talepleri için de destek her zaman standart olarak müşterilerimize sunulmaktadır. Mikron Bilgisayar ile iş birliği yaparak, problem ortaya çıktıktan sonra çözmeye çalışmak yerine, olası problemleri önleyici tedbirlerin alınmasını sağlayın. Bu kapsamda HP yeterlilik sertifikalarına sahip tekniker ve mühendislerden oluşan uzman ekipleriyle Lojistik, Kurulum, Servis ve Onarım hizmetlerinde de müşterilerinin yanındadır.