...

Veri Yedekleme ve FKM Hizmeti

Mikron Bilgisayar her türlü operasyonel riski azaltan Disaster Recovery As A Service altyapısıyla önceden korktuğunuz ve işlerinizi riske atan her türlü krizi başarıyla çözer. Artık en büyük endişelerinizi Mikron Bilgisayar sayesinde en büyük faydanız haline dönüştürebilirsiniz. Disaster Recovery As A Service ile Mikron Bilgisayar müşterilerini farklı senaryolara karşı her zaman hazır tutuyoruz.
3 farklı veri merkezinden sağladığı yüksek güvenlikli altyapı ile deprem, sel, yangın, kaza ve diğer beklenmedik felaketlere karşı veri kaybı riskini en aza indiren Mikron Bilgisayar hizmetinden yararlanan kurumlar iş sürekliliğini sağlayabiliyor. Kriz yönetiminin başarısını sadece verileri korumak ve geri getirmekle değil, aynı zamanda bu süreçte şirketlerin ihtiyaç duyduğu hız, yönetim, bilgilendirme ve adaptasyon gibi kritik konularda da Mikron Bilgisayar’ın uzman yetkinliğini ortaya koyabiliyoruz.
Disaster Recovery As A Service’e Niçin İhtiyaç Duyarım?
Krizlerin şirketler üzerinde yıkıcı etkileri olabilir. Özellikle fiziksel zarara yol açabilecek veya önceden tahmin edilemeyen krizler, şirketlerin yıllarca biriktirdikleri değerleri yok edebilir. Bu nedenle krizlere karşı hazırlıklı olmak, başarılı kurumların ayakta kalmasını ve rakiplerinden bir adım önde olmasını sağlar. Disaster Recovery As A Service, sizi çeşitli kriz senaryolarına karşı korumakla kalmaz, aynı zamanda iş sürekliliğinizi de garanti altına alır. İşlerinizin en az seviyede aksamadan devam etmesi için hızlı ve etkili bir şekilde hizmet verir. Veri merkezlerinde güvenlik, elektrik altyapısı, iklimlendirme, internet alt yapısı, sistem odası izleme, hassas kontrollü klima, kartlı ve biyometrik geçiş, yangına dayanıklı mimari yapı ve yükseltilmiş döşeme sistemleri gibi birçok konuda ileri teknolojileri kullanıyoruz. Bu sayede müşterilerimizin iş sürekliliğini sağlamak için en güvenli ve en son teknolojilere sahip veri merkezi çözümlerini sunuyoruz.
Çalışma Prensibi Nedir?
Dijital verileriniz ve bağlantılı fonksiyonlarınız kriz durumlarında kaybolmasın diye Mikron Bilgisayar sizin için uzak sunucularımızda düzenli olarak yedekleme yapar. Bu yedekler her zaman çalışmaya hazır halde tutulur ve kriz anında kurum ile hızlı bir şekilde iletişime geçilerek devreye sokulur. Mikron Bilgisayar altyapısı ve ekibiyle size her türlü krize karşı %100 çözüm garantisi verir. Uygulama sürecinde, müşterilerimizin iş kaybına uğramadan çözümler üretmeye özen gösteriyoruz. Doğru projeyi, doğru ürünleri ve zaman planlamasını yaparak sonuçlarımızı göstermek ana felsefemizdir. Müşterilerimizin yaşayan network altyapılarındaki problemlere uzman teknik ekibimizle anında müdahale ederek hızlı çözümler sunuyoruz. Kablolama projelerimizde işçilik kalitesine özel önem veriyoruz çünkü bu, kablolama altyapısının kalitesini belirleyen en önemli faktördür.
Hangi Felaketleri Kapsar?
Şirketinizin ana veya yan birimlerinde yaşanabilecek deprem, yangın, sel, yıkım, elektrik kesintisi, bina içi arızalar veya kritik sunucularınızın zarar görmesi gibi her türlü sorun felaket olarak nitelendirilir. Bu tür olaylar bazen önceden tahmin edilebilirken bazen de en ummadığınız anda ortaya çıkabilir. Ancak şunu bilmelisiniz ki, Mikron Bilgisayar Disaster Recovery As A Service hizmeti ile her zaman zararsız kalacağınızı garanti eden bir çözüm yanınızda.
Yedeklerime Ne Zaman Ulaşabilirim?  Çok kısa bir sürede! Felaketin boyutu ve şiddetine göre Mikron Bilgisayar uzman ekibinin sizinle irtibata geçmesiyle en uygun kurtarma senaryosu devreye alınır ve şirketinizi en hızlı şekilde eski haline döndürebilirsiniz.
Geri Dönüş Senaryosu Nasıl Gerçekleşmektedir? Felaket sona erdiğinde veya alternatif çalışma ortamında işlerinizi sürdürebileceğinizi bildirdiğiniz anda Mikron Bilgisayar veri merkezindeki verileriniz yeni dijital merkeze taşınmaya başlar. Yüksek bant genişliği sunucuları ile çok kısa süren bu transfer işlemi bittiğinde sanki hiçbir şey yaşanmamış gibi çalışmaya devam edebilirsiniz.