FORTINET FORTIGATE SATIN ALMA REHBERI

Fortinet FortiGate Satın Alma Kılavuzumuz, küçük işletme sahiplerinin, BT danışmanlarının ve ağ yöneticilerinin anlamalarına yardımcı olmak ve böylece alıcıların ağ güvenliği kararlarına güvenmelerini sağlamak için tasarlanmıştır. Mikron Bilgisayar, müşterilerimiz ve ortaklarımızla sade dilde ürün bilgisini paylaşmaya kararlıdır.

Sorularınız için 0850 340 3003’ü arayabilir ya da destek@mikronbilgisayar.com adresine mail atabilirsiniz..


YENİ NESİL GÜVENLİK DUVARINI TANIYIN

Fortinet FortiGate Güvenlik Duvarları, ev ofisleri, KOBİ’leri, orta ölçekli, dağıtılmış işletmeleri ve şubeleri korumak için tasarlanmış Güvenli SD-WAN’a hazır güvenlik platformlarıdır. Son derece verimli güvenlik işlemcileri, üçüncü taraf karşılaştırma testlerinden rutin olarak övgü ve öneriler kazanan derin görünürlük ve güvenlik etkinliği ile ağ performansını optimize eder.

FortiGate güvenlik duvarları birçok boyutta mevcuttur, bu nedenle ihtiyaçlarınıza uyan bir Fortinet FortiGate bulmak basittir. Fortinet’in en popüler güvenlik duvarları D Serisi, E Serisi ve F Serisine aittir. F Serisi, FortiGate güvenlik duvarlarının en yeni neslidir.

Fortinet Fortigate Firewall


SİZE UYGUN OLAN FORTIGATE GÜVENLİK DUVARINIZI BULUN

Önerilen Kullanıcı Sayıları – Bir Fortinet yeni nesil güvenlik duvarı satın alırken en önemli husus, ağınızın desteklemesi gereken kullanıcı sayısıdır. Kullanıcı sayıları, kuruluşunuzdaki çalışan sayısından fazlası anlamına gelir. Kullanıcı, kuruluşunuzun ağında çalışan herhangi bir masaüstü, dizüstü bilgisayar, yazıcı, telefon, tablet veya diğer İnternet bağlantılı cihazlar olarak tanımlanır.

Optimum güvenlik için, sisteminizdeki her kullanıcının doğru bir sayısını alın. Mikron Bilgisayar, işletmenizin büyümesi durumunda veya konuk kullanıcıları barındırmanız gerektiğinde, ilave kullanıcılar için fazladan alan bırakmanızı önerir. Bu ayrıca, kaynak ağırlıklı uygulamalar için bol miktarda bant genişliği sağlar.

Throughput Speeds– Güvenlik duvarının aktarım hızı, donanımın işlem gücüne bağlı olarak herhangi bir zamanda güvenlik duvarından geçebilen İnternet trafiği hacminin bir ölçüsüdür.Hız, Mbps (saniyede megabit) ve Gbps (saniye başına gigabit) cinsinden ölçülür. Fortinet veri sayfaları, güvenlik duvarının işlediği güvenlik hizmetleri, trafik ve protokol türlerine göre çeşitli aktarım hızı istatistiklerini listeler.

SSL VPN Throughput – Secure Socket Layer (SSL) ve Virtual Private Networks (VPN), bilgilerin bir kaynak ile hedefi arasında nasıl şifrelenip iletildiğini yöneten iletişim protokollerini ifade eder. SSL VPN tünellerini kullanmak, uzaktaki çalışanlar, karakollar ve şubeler için kaynaklara birincil veritabanından erişmenin en güvenli yoludur. Bir VPN özel bir bağlantı olduğundan, aktarım hızları, aktarılan veri türlerinin yanı sıra içinden geçen trafiği şifreleyen ve şifresini çözen ağ geçidinin performans potansiyeline bağlıdır.

IMIX Throughput – IMIX veya Internet Mix, donanımın gerçek dünya ortamında nasıl performans göstereceğini taklit etmek için bir güvenlik duvarından geçen simüle edilmiş trafiği ifade eder. IMIX çıktıları, bir güvenlik duvarının çeşitli paket boyutlarını ve trafik modellerini işlerken elde edebildiği performansı temsil eder. Internet Mix profilleri, çeşitli İnternet yönlendiricileri ve güvenlik sensörleri tarafından yakalanan gerçek dünya örneklerine dayanır. Bu istatistik, ağınızda bekleyebileceğiniz gerçek performansı yakından yansıtacaktır.

Mikron Bilgisayar Önerileri:

Derin Paket Denetimi ve özel güvenli VPN tünelleri gibi gelişmiş tarama işlevleri kullanılırken kurumsal veriler en güvenlidir. Full DPI Throughput ve SSL VPN Throughput’a dayalı güvenlik duvarları için alışveriş yapmak, kuruluşunuzun gelişmiş hizmetlerini barındırmak için bol miktarda performans potansiyeline sahip olmasını garanti eder. Şüpheye düştüğünüzde, ağınızın veri sayfalarında listelenen işleme hızlarının % 50 ila% 70’inde çalışacağını ve ağınızın büyümesi için yeterli alan bırakacağını varsayın.

Site to Site VPN Tunnel – SitetoSite VPN tünelleri, sabit konumlu Yerel Alan Ağlarının (LAN) ana ofis intranetine güvenli kanalları genişletmesine olanak tanır. DPI-SSL, mevcut tüm Fortinet FortiGate güvenlik duvarlarında standart olarak bulunur. FortiGate veri sayfaları, bir güvenlik duvarının uzak LAN’lardan kabul edebileceği maksimum tünel sayısını gösterir. Bu sistem özelliği tabloları, desteklenen maksimum IPSec VPN istemcisi sayısını da içerecektir.

Form Factor – Bir uygulamanın form faktörü, donanımın boyutu ve şeklidir. Güvenlik duvarlarının çoğu, masaüstü form faktörüne veya rafa monte form faktörüne sahip olacaktır. Masaüstü form faktörü, güvenlik duvarının bir masaüstünün üzerine rahatça oturacak kadar küçük, kompakt bir cihaz olduğunu belirtirken, rafa monte form faktörü, cihazın standart 19 inçlik bir sunucu rafına sabitlenecek şekilde tasarlandığını belirtir. Rafa montaj boyutundaki cihazlar bazen aygıtın kaç raf birimi (RU) kapladığını gösterir.

Wireless Support – Bazı kuruluşlar, Cat5E / Cat6 kablolarıyla bağlanması gereken cihazlar yerine kablosuz güvenlik duvarı çözümlerini tercih eder. Kablolu ağ çözümleri, özellikle sinyaller diğer bağlantılardan etkilenmediği veya engellenmediği için genellikle daha güvenilir ve daha kararlı kabul edilir. Kablolu cihazlar genellikle çok daha hızlıdır ve Gigabit arayüzlerinin tanıtımı sayesinde veri aktarım hızları sürekli olarak artar. Bununla birlikte, FortiWifi kablosuz güvenlik duvarları gibi kablosuz çözümler, fiziksel kabloların sınırlamaları olmaksızın herhangi bir konuma erişebilme, ek mobilite ve dağıtım esnekliği avantajını taşır. Daha az ekipman ve planlama gerektirdiklerinden kablosuz ortamlar da daha kolay kurulabilir.

Mikron Bilgisayar Önerileri:

Siber güvenlik yatırımınızı yapmadan önce, tesislerinizin tüm fiziksel özelliklerini değerlendirin. Yapı malzemeleri kablosuz sinyal iletimine elverişli mi yoksa elverişsiz mi? Elektrik prizleri bol ve ulaşılması kolay mı? İnternet bağlantısı için sınırsız olması gereken belirli alanlar var mı? Ağınızı düzenlerken fiziksel güvenlik önemli bir sorun olmalıdır ve seçtiğiniz son donanım ayrıntılarını etkileyebilir.


FORTİNET İLE DÜŞÜK MALİYET

Fortinet, müşterilerin paradan tasarruf edebilmesi için en çok satan çözümlerini kapsamlı paketler halinde bir araya getiriyor. 1 yıllık, 3 yıllık ve 5 yıllık dönemlerde sunulan paketler, uzun vadeli güvenlik planladığınızda harcamalarınızdan tasarruf etmek için aşamalı olarak indirimlidir.

Neredeyse tüm durumlarda, alıcılar güvenlik duvarlarını ek hizmetler veya destekle bir araya getirmeye çalışmalıdır. Yalnızca cihaz satın alımları, genellikle donanım mevcut bir ağa eklenecekse ve asla birincil güvenlik duvarı koruması için kullanılmamalıdır.

Unified Threat Protection– Unified Threat Protection paketleri, güvenlik altyapınızı geleneksel güvenlik duvarının temelini aşacak şekilde genişletmek için tasarlanmış temel bir FortiGuard güvenlik hizmetleri paketidir. Bu, Uygulama Kontrolü, IPS, AMP, Web Filtreleme ve AntiSpam ile birlikte 7×24 FortiCare desteğini gerektirir.

Enterprise Protection – Unified Threat Protection seçeneğinde bulunan her şeyin yanı sıra Güvenlik Derecelendirme Hizmetleri, üreticiler için ideal Endüstriyel Kontroller ve algılayan hizmetler gibi ek FortiGuard hizmetlerini içeren Enterprise Protection paketi ile küçük ve orta ölçekli işletmelere kurumsal düzeyde koruma gerçekleştirebilirsiniz. Örneğin; Nesnelerin İnterneti (IoT) cihazları.

360 Protection – FortiGuard’ın 360 Protection, Fortinet’in FortiGate güvenlik duvarı ile sunduğu en gelişmiş güvenlik paketidir. Bu gelişmiş güvenlik istihbarat servisleri paketi, FortiCare desteği, Uygulama Kontrol Servisi, izinsiz giriş önleme, web filtreleme, AntiSpam, gelişmiş kötü amaçlı yazılım savunmaları ve çok daha fazlasını içerir. 360 Protection paketinin Secure SD-WAN, yönetim ve analitik hizmetlerine odaklanan birçok bulut özelliği sayesinde dijital dönüşüme yönelmek isteyen işletmeler için idealdir.


FORTIGATE İLE GELİŞMİŞ GÜVENLİK

Fortinet, iş verilerinizin her zaman güvende olmasını garanti etmek için çok çeşitli güvenlik eklentileri ve yükseltmeleri sunar. Teklifler, bir kerelik yükseltme veya yinelenen bir abonelik olabilir. Paket çözümlere benzer şekilde, müşteriler 3 Yıllık veya 5 Yıllık abonelikleri seçerek önemli ölçüde tasarruf edebilirler. Aşağıda Fortinet tarafından sunulan bağımsız hizmetlerin kısa bir özetini bulacaksınız. Bu hizmetlerin tümü, yukarıda özetlenen paketlerin bazılarına veya tümüne dahildir.

FortiGuard App Control Service – Uygulamalara veya uygulama kategorilerine erişime izin vermek, erişimi reddetmek veya kısıtlamak için hızla politikalar oluşturun.

FortiGuard IPS Service – Ağ savunmanızı ihlal etmeye çalışan kötü amaçlı yazılımlar gibi hem bilinen hem de sıfırıncı gün saldırılarını durdurun.

FortiGuard Advanced Malware Protection – Güçlü çekirdek koruması için Fortinet’in AntiVirus hizmetini FortSandbox Cloud ile birleştirin.

FortiGuard Web Filtering Service – Milyarlarca web sayfasını ve siteyi izin verilecek, kısıtlanacak veya engellenecek kategorilere ayıran abonelik tabanlı yönetilen web filtreleme çözümü.

FortiGuard AntiSpam Service – Çok çeşitli spam e-postaları tespit etmek ve engellemek için hem IP itibar göndermeyi hem de bilinen spam imza veritabanlarını kullanın.

FortiGuard Security Rating Servie – Gelişmiş ağ işlemleri için sistem yapılandırmalarını ve süreçlerini denetlemek için gerçek zamanlı risk ve güvenlik açığı verileri sağlar.

FortiGuard Industrial Service – Görünürlük ve kontrol için ortak ICS / SCADA protokollerini izleyin ve düzenleyin.

FortiGuard IoT Detection – Local Device Database (CIDB) aracılığıyla bulunamayan bilinmeyen IoT cihazlarının tespitine izin veren abonelik hizmeti.

Fortinet Fortigate Firewall


FORTINET FORTIGATE'İNİZİ DAHA VERİMLİ KULLANMA

Mikron Bilgisayar Standart ve Gelişmiş FortiGate Yapılandırmaları – Kurulum sihirbazına hayır demeniz yeterli. Ağ güvenliğinizi doğru bir şekilde ayarlamanın zamanı geldi. Mikron Bilgisayar’ın sertifikalı ve uzman ağ mimarlarından oluşan şirket içi ekibi, tam zamanlı yöneticilerin ağ performansınızı ve güvenliğinizi optimize ettiği Güvenlik Operasyon Merkezimizde tüm yapılandırma çalışmalarını tamamlar. Ekibimiz, ağ ihtiyaçlarınız hakkında kapsamlı bir araştırma yapacak ve cihazınızı yatırımınızdan en iyi şekilde yararlanacak şekilde yapılandıracaktır. Donanımınız teslim edildiğinde, akıllı bir tak ve çalıştır deneyimi için kişiselleştirilmiş bir konfigürasyonla tam olarak yüklenir.

Mikron Bilgisayar ekibi, VPN tünelleri, erişim noktaları, ortak konum kilitlemeleri, uzaktan erişim ve VoIP kuracak, parçalı içerik filtrelemeyi yapılandıracak, aktif dizini entegre edecek ve çok daha fazlasının yanı sıra amaca yönelik güvenlik duvarı politikaları oluşturacaktır. Tescilli 99 adımlı yapılandırma metotlarımız, ağınızı bir siber kaleye dönüştürme söz konusu olduğunda hiçbir şeyi göz ardı etmiyor.

 

Mikron Bilgisayar Yönetilen Güvenlik Hizmeti – Küçük işletmeler için, sağlam bir BT personelini korumak zor olabilir. Mikron Bilgisayar, günün her saati ağınızdaki saldırıları izleyebilen, raporlayabilen ve hafifletebilen özel Fortinet uzmanlarından oluşan bir ekip çalıştırarak, en iyi yaptığınız işe geri dönmenizi sağlar: işinizi yürütmek. Ürün yazılımı güncellemeleri ve ağ kesintisi hakkında endişelenmeyi bırakın. Huzurlu güvenlik hizmetlerimiz, kötü adamların size attığı her şeye hızlı bir şekilde yanıt vermenizi sağlar. Sınırsız kişiselleştirilmiş destek, proaktif ürün yazılımı güncellemeleri, yapılandırma değişiklikleri, uyarılar, proaktif tehdit algılama, Web tabanlı etkinlik raporlama ve ekipman onarımı / değişimi sağlar.

Mikron Bilgisayar Yönetilen Güvenlik Hizmeti, uzun vadeli taahhütler içermeyen bir aylık abonelik hizmetidir. Ağınız, tehdit ortamının zorluklarını karşılamak için güvenlik duvarınızın sürekli olarak geliştiğinden emin olmak için üç ayda bir sağlık kontrolleri alır.

FortiCare Desteği – Fortinet, teknik desteği, ürün yazılımı güncellemelerini ve FortiGate güvenlik duvarınız için uzatılmış bir garanti kapsamını genişletmek için bağımsız destek sözleşmeleri sunar. FortiCare desteği e-posta, telefon veya web tabanlı portal aracılığıyla sağlanır, böylece yardım her zaman elinizin altında olur.


FORTİNET HAKKINDA

Fortinet, güvenlik duvarlarından uç nokta korumasına, ağ anahtarlarına ve çok daha fazlasına kadar çeşitli siber güvenlik ürünleri ve hizmetleri geliştirir. Fortinet, Unified Threat Management için Gartner Magic Quadrant tarafından 9 kereden fazla tavsiye edilen bağımsız doğrulayıcılar ve üçüncü taraf karşılaştırma testleri arasında rutin olarak üst sıralarda yer almaktadır.  Fortinet, küçük işletme ağ güvenliği arenasında giderek daha derin kökler geliştirmeye ve FortiGate F Serisi ile KOBİ güvenlik duvarının sınırlarını zorlamaya devam ediyor.

Fortinet Fortigate Firewall

Fortinet Security Fabric – Fortinet, “Security Fabric” olarak adlandırdıkları şeyde gerçek zamanlı istihbarat, algılama yetenekleri ve entegre yanıt ile övünür. Fortinet Security Fabric; ağ erişimi, bulut altyapısı, uç nokta güvenliği, ağ ucu ve uygulama güvenliğini birbirine bağlayan bütünleşik güvenlik odaklı ağ stratejisini temsil eder. Security Fabric, ağ altyapınızın tamamında eksiksiz uçtan uca güvenlik, görünürlük ve denetim sağlar.

 

FortiGuard Labs Threat Intelligence – FortiGuard Labs, Fortinet’in ağ güvenliği operasyonlarının araştırma ve tehdit istihbaratı kanadını temsil eder. FortiGuard laboratuvarlarındaki araştırmacılar, dünyanın dört bir yanından milyonlarca tehdit imzasını izleyerek ve analiz ederek, saldırganların önüne geçebilir ve tehdit ortamındaki değişikliklere yanıt vermek için yamalar veya yeni hizmetler yayınlayabilir.


NEDEN FORTİNET'İ SEÇMELİSİNİZ?

Neden bir FortiGate güvenlik duvarı seçmelisiniz? Bizim sözümüze güvenmeyin. Aşağıda, Fortinet’in ürünlerine, hizmetlerine ve vizyonuna verilen bir avuç endüstri ödülünü bulacaksınız. FortiGate Yeni Nesil Güvenlik Duvarları hakkında konuşurken “sektör lideri” ve “ödüllü” gibi kelimeler kullanıyoruz ve aşağıda ortaya koyduğumuz pudingin kanıtı bulacaksınız.

Kabul edelim: siber güvenlik karmaşıktır. Mikron Bilgisayar, herhangi bir güvenlik duvarı satın alırken bilinçli bir karar vermenizi teşvik eder çünkü kötü adamlar kaybettiğinde hepimiz kazanırız. Hesap yöneticilerimiz, ürün uzmanlığı üzerinde ağır olan ve onlarca yıllık deneyimle desteklenen düşük basınçlı bir deneyim sağlar. Mikron Bilgisayar, herhangi bir işlem başlamadan önce ağ güvenliği yatırımınıza% 100 güvenmenizi istiyor.

Detaylı bilgi ve iletişim için 0850 340 3003’ü arayabilirsiniz.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial